سبد خرید
0
No products in the cart.
حساب کاربری

حداقل 8 کاراکتر

چگونه میتوانیم به فروشگاه اینترنتی اعتماد کنیم؟

نماد اعتماد الکترونیکی هورایش

 

 

فروشگاه اینترنتی هورایش ، قبل از هر گونه اقدام برای خرید ، اعتماد به سایت را حق مشتریان خود میداند و وظیفه خود می داند هرگونه شک و ابهامی را در خصوص کلاهبرداری در خرید اینترنتی برطرف نماید در همین راستا به منظور اطلاع رسانی کامل و اعتماد سازی، تمام مجوز های اخذ شده را به اطلاع کلیه کاربران میرسانیم. همانگونه که در فیلم بالا مشاهده کردید مهم ترین فاکتوری که برای خرید از یک سایت باید در نظر بگیرید نماد اعتماد آن سایت است.

نماد اعتماد الکترونیک از مرکز توسعه تجارت الکترونیک زیر نظر وزارت صنایع و معادن میباشد و میتوانید آن را در قسمت پایین سایت مشاهده کنید.

 

 

روند دریافت نماد اعتماد برای سایت فروشگاهی

روند دریافت نماد برای سایت های فروشگاهی به این صورت است که ابتدا از طرف سایت یک درخواست به محل مد نظر ارسال میشود و سپس بعد از پاسخ اولیه ، مدیر سایت موظف است مدارکی از قبیل کپی شناسنامه و کارت ملی و جواز کسب و اجاره نامه یا سند مالکیت یک ملک را در سایت اینماد بارگزاری کند. در مرحله بعدی اینماد یک کد به محل فعالیت آن کسب و کار ارسال میکند و اگر آدرس را درست وارد کرده باشید کد را دریافت میکنید و ملک شما احراز هویت میشود و در مرحله بعد شماره تماس شما پیگیری میشود و باید از فیلتر احراز هویت عبور کند همچنین خود سایت هم باید کدی وارد کند تا اعتبار سنجی شود. در نهایت همه این مراحل ، باید یک تعهد نامه را برای این سازمان ارسال کنید تا نماد را به شما بدهند.

 

نماد اعتماد الکترونیکی هورایش

 

پس دریافت نماد به این سادگی نیست! همینطور برای دریافت درگاه پرداخت نیز باید همین روند بلکه سخت تر پیموده شود.

وقتی نماد اعتماد دریافت شد شما آن را در سایت به شکلی که در زیر سایت فروشگاهی هورایش است میبینید…اما مراقب باشید! این پایان کار تحقیق شما نیست.

شما باید روی نماد کلیک کنید و اطلاعات موجود در آن را مطالعه کنید. در نماد اعتماد آدرس سایت ( که از همه مهم تر است ) درج شده است. آن آدرس را با سایتی که در آن هستید مطابقت بدهید. مثلا در مورد فروشگاه خورشیدی هورایش وقتی نماد را کلیک میکنید باید آدرس Hoorayesh.com را مشاهده کنید، که آدرس صفحه اصلی همین سایت است.

 

 

 

راه های کلاهبرداری با وجود نماد اعتماد

متاسفانه بعضی از دوستان دقت کافی را نمیکنند و گرفتار این سایت های کلاهبردار میشوند. ببینید در وهله اول باید سایت نماد داشته باشد در مرحله دوم باید نماد سایت کلیک خور باشد یعنی وقتی روی آن کلیک میکنید صفحه جدیدی حاوی مدارک سایت باز شود. بعضی از سایت های فروشگاهی که نماد اعتماد ندارند فقط تصویر آن را درج کرده اند تا خیال مشتری راحت شود. شما به تصویر اکتفا نکرده و کلیک کنید روی آن.

بعضی از سایت ها نماد دارند و کلیک خور هم هست ولی وقتی باز میکنید آدرس سایت درج شده در نماد اعتماد با آدرس فروشگاه مطابقت ندارد! این یک زنگ خطر است. به هیچ وجه از این چنین سایت هایی خرید نکنید . چون تعهدی در قبال هیچ کس ندارند.

در سایت هایی که دارای نماد اعتماد واقعی هستند اگر شکایتی داشته باشید میتوانید به اینماد مراجعه کرده و درخواست شکایت از سایت مربوطه کنید ولی اگر سایتی نماد نداشته باشد دستتان به هیچ جا بند نیست!

موفق باشید.

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
Call Now Button