معرفی پکیج پرتابل خورشیدی هورآیش، انواع، کاربردها و مزایا

پکیج پرتابل خورشیدی با تمام کاربردها و مزایایش شاید پایه‌ای‌ترین و بنیادی‌ترین نیازها به انرژی برق را برطرف می‌کند. این سطح از نیاز به الکتریسته جهت مصارف اولیه ای مثل روشنایی، شارژ موبایل، شارژ لپ تاب و … برای افرادی مثل عشایر، گردشگران، کشاورزان و هرکسی که به نوعی از سیستم برق رسانی عادی دور است و با مشکلات اولیۀ نبود برق روبه روست، مناسب است.


با وجود برخورداری کشورمان از نور بی نظیر خورشید در اکثر مناطق، رشد عالی صنعت انرژی خورشیدی و باور مردم به اینکه این انرژی پاک به راحتی می‌تواند بسیاری و یا حتی تمام نیازهای آنها به برق را به خوبی پاسخ دهد، خوشبختانه هر روز شاهد طراحی ها و به روزرسانی‌های فوق‌العاده‌ای در محصولات مربوط به این حیطه هستیم.
امروز دیگر استفاده از انرژی خورشیدی مثل قبل گران و دور از دسترس نیست که افراد از خیر آن بگذرند و عطای انرژی پاک، سیار در همه جا و در دسترس را به لقای آن ببخشند و دل به همان موتور برق‌های قبلی خوش کنند.


در این روزها شما می‌توانید بسته به نیاز خودتان در هر بخشی از کشور که هستید، به ساده‌ترین، ارزان‌ترین و البته با کیفیت‌ترین شکل ممکن به انرژی سبز و پاک خورشیدی دست پیدا کنید. برق خورشیدی ارزان حالا دیگر از بدیهیات بوده و در دسترس همه است.
موارد استفاده از پکیج پرتابل خورشیدی
در میان محصولات انرژی خورشیدی، پکیج‌ پرتابل خورشیدی از آن پرطرفدارهایی است که به خوبی توانسته نیاز شما را پیشبینی کرده و پاسخ دهد. افرادی که در مزارع و باغ های دور از سیستم برق‌رسانی زندگی کرده یا مشغول به کارند، گردشگران و دوچرخه سوارانی که در مسیر خود به برق برای روشنایی و یا شارژ گوشی نیاز دارند و بسیاری افراد دیگر با شرایط مشابه، کاربران و طرفداران پکیج برق خورشیدی ارزان هورآیش هستند.


به طور کلی این پکیج ها می‌توانند به راحتی به نیازهای زیر پاسخ دهند:
• توانایی روشنایی 8-20 ساعت برای یک لامپ ( بسته به 20 و یا 30 وات بودن پنل)
• توانایی روشنایی 4-10 ساعت برای دو لامپ( بسته به 20 و یا 30 وات بودن پنل)
• توانایی روشنایی 6 ساعت برای سه لامپ (در پنل 30 وات)
• قابلیت شارژ گوشی تلفن همراه
• مبدل فندکی جهت اتصال اینورتر و دریافت برق AC برای شارژ لپ تاب یا مودم در طرح جدید


بخش‌های مختلف یک پکیج پرتابل خورشیدی
یک پکیج پرتابل خورشیدی شامل بخش های مختلفی است که در ادامه به آن ها می پردازیم.
پنل خورشیدی
پنل خورشیدی برای دریافت نور خورشید و تامین الکتریسیته بوده و در واقع منبع اصلی شارژ دستگاه شما است. این پنل ها که از جنس مواد نیمه رسانا هستند، پس از دریافت نور از خورشید دارای الکترون های آزاد بیشتری می‌شوند که با حرکت همین الکترون های به تحرک درآمده، در واقع الکتریسته تولید می شود.
پنل‌های خورشیدی از لایه های مختلفی تشکیل شده اند و هر کدام از لایه ها وظیفۀ مخصوص به خود را دارند. سطحی‌ترین بخش که محافظ سطح پنل می باشد، از جنس شیشه است تا امکان عبور نور و برخورد با بخش کریستالی پنل را بدهد. یک لایۀ محافظ نازک دیگر نیز زیر این شیشه تعبیه شده و سپس صفحه اصلی پنل خورشیدی قرار می گیرد. یک قاب فلزی نیز برای محافظت از کل مجموعه دور تا دور پنل قرار گرفته است.
پکیج پرتابل خورشیدی 20 وات و 30 وات، دارای پنل های خورشیدی به ترتیب 20 و30 وات هستند و این قدرت خروجی را به وسیلۀ کابل های اتصال دهنده و یا کانکتور، به باکس ذخیره و در واقع باتری منتقل می‌کنند. طول این کابل متصل کننده حداقل 6 متر می باشد و شما می توانید پنل را زیر نور خورشید قرار داده و باکس ذخیره را به راحتی در جای مناسب دیگری بگذارید و از آن خروجی مورد نظر که روشنایی، شارژ موبایل، چراغ قوه و یا حتی شارژ مودم و لپ تاب است را بگیرید.
باکس ذخیره
باکس ذخیره در واقع بخش مدیریت پکیج پرتابل خورشیدی شما است. این بخش شامل باتری، شارژ کنترلر، پورت های خروجی لامپ و شارژر موبایل، LED های نمایشگر سطح شارژ، چراغ قوه و … است. باتری داخلی که توسط الکتریسته دریافتی از پنل شارژ می‌شود، منبع ذخیره¬ای است که در زمان نبود نور خورشید، انرژی ذخیر شده در خود را ارائه می دهد. در شرایطی که باتری دشارژ است و به نور خورشید دسترسی ندارید و برق شهر هم موجود است، می توانید به کمک یک آداپتور برق شهر که در پکیج موجود است، باتری را به کمک برق شهر نیز شارژ نمایید.
با توجه به متفاوت بودن میزان انرژی دریافتی از خورشید و احتمال آسیب به باتری به خاطر این تغیر ورودی برق به آن، یک شارژ کنترلر در درون باکس ذخیر تعبیه شده است تا سطح جریان و ولتاژ ورودی به باتری را کنترل کند و کم و یا زیاد آن را جبران سازد. این کار باتری را از آسیب های ناشی از تناوب و تغییر برق ورودی مصون می‌سازد. این شارژ کنترلر باتری را نیز شارژ می کند.
اتصال دهنده ها
همان‌طور که اشاره شد برای انتقال انرژی از پنل خورشیدی به باکس ذخیره، به کابل های اتصال دهنده نیاز است که در پکیج های خورشیدی هورآیش متراژ این کابل ها در حدو 6 متر در نظر گرفته شده است.
پورت‌های خروجی
قطعا آن چه برای ما به عنوان کاربر برق خورشیدی مطرح است، خروجی هایی است که قرار است از آن دریافت کنیم. فرقی ندارد که ما این برق خورشیدی ارزان را برای مصارف خود حین سفر برگزیده ایم و یا برق خورشیدی برای باغ و یا مزرعه‌مان مد نظر ماست، در هر صورت خروجی های مورد انتظار توسط این پکیج پرتابل خورشیدی تامین می شود.
2 و یا 3 پورت خروجی (بسته به 20 و یا 30 وات بودن پکیج خورشیدی) برای اتصال لامپ ها به باکس ذخیره در نظر گرفته شده است. با اتصال سیم مربوط به لامپ ها و استفاده از کلید بین راهی، شما از کارکرد روشنایی پکیج خورشیدی خود بهره برده‌اید.
لامپ‌های DC
لامپ‌های مورد استفاده در این پکیج های خورشیدی از نوع DC می باشند؛ چرا که اساسا برق خروجی پکیج خورشیدی برق DC است. ما این لامپ ها را همراه با پک انرژی خورشیدی برای شما ارسال می کنیم. در صورت هر گونه خرابی و یا سوختگی بعد از مدتی استفاده از لامپ ها، شما می توانید آن ها را از الکتریکی های فروشندۀ لامپ و تجهیزات برقی بخرید. فقط باید اطلاع دهید که به لامپ DC نیاز دارید.
برای اتصال ساده تر لامپ ها به باکس ذخیر و بهره برداری بهتر و ساده تر از روشنایی آن‌ها، لامپ ها به یک کابل باریک متصل می‌شوند و به وسیلۀ آن با باتری مرتبط می‌شوند. یک کلید بین راهی نیز برای قطع و وصل برق (بدون خارج کردن سیم لامپ از پورت خروجی باکس ذخیره) در نظر گرفته شده است.
می بینید؟ نیاز شما به روشنایی خیلی ساده با این پکیج خورشیدی ارزان و با کاربری ساده برطرف خواهد شد. نیازی به انجام هیچ کار فنی پیچیده ای نیست!
خروجی فندکی
یک اتصال که شبیه به شارژر فندکی است، در سری جدید پکیج های خورشیدی پرتابل هورآیش دیده می شود. کار این فندکی آن است که با اتصال به همان پورت های خروجی لامپ ها، از پکیج خورشیدی برق DC را دریافت کرده و با اتصال سر دیگرش به یک اینورتر، برق مستقیم را به برق AC تبدیل کرده و به شما بدهد. حال می توانید از این پکیج خورشیدی پرکاربرد برای شارژ دستگاه هایی نظیر لپ تاب خود نیز بهره ببرید. البته خروجی AC نهایتا 100 وات بوده و نمی توان برای مصارف سنگین تر از آن توقع داشت. خروجی برق AC شبه سینوسی بوده و به خوبی نیاز به برق متناوب را مرتفع می سازد.
چراغ قوه
برخی اوقات هست که شما با یک چراغ قوه هم می توانید به کار خود ادامه دهید و ترجیح می دهید از شارژ پکیج خورشیدی تان برای روشن ساختن لامپ ها استفاده نکنید. در این حال می توانید چراغ قوه ای که بر روی باکس ذخیره به صورت ثابت تعبیه شده است را روشن نموده و کار خود را به راحتی و با مصرف کم پیش ببرید.
کابل شارژر همه کاره
یک کابل شارژر همه کاره برای شما داخل پکیج خورشیدی هورآیش قرار داده ایم. با این کابل می توانید گوشی همراه خود را به‌راحتی شارژ کنید.
کیف ابزار
یک کیف مناسب و زیبا در کنار این پکیج همه چیز تمام به شما کمک می کند که ادوات همراه آن را مرتب و به طرزی ساده نگه‌داری و حمل نمایید.
پایه نگه‌دارندۀ پنل خورشیدی
این پایۀ فلزی نگه‌دارندۀ پنل خورشیدی درواقع تکیه گاه پنل شما است که متحرک بوده و بسته به وضعیت مکانی شما می تواند پنل را رو به نور خورشید نگه داشته و حفظ نماید.
نحوۀ کار پکیج پرتابل خورشیدی هورآیش
نحوۀ کار پکیج خورشیدی هورآیش به قدری ساده است که حتی شاید نیازی به خواندن دفترچه راهنمای همراه آن پیدا نکنید و با اطلاعات بسیار اولیه درباره استفاده از وسایل الکتریکی، بتوانید به‌راحتی از آن استفاده نمایید. اما خب پیشنهاد ما این است که حتی یک بار هم که شده دفترچه را بخوانید تا هم به خوبی نحوۀ کار را بیاموزید و هم محدوده های مجاز را به درستی در نظر بگیرید و از آسیب رساندن ناخواسته به دستگاه پیشگیری نمایید.
شما با قرار دادن پنل خورشیدی خود زیر نور آفتاب و اتصال این پنل به باکس ذخیره اصل کار را انجام داده اید. بعد از شارژ باتری که به کمک LED های روی باکس به خوب از سطح آن آگاهی پیدا می کنید، شما می توانید خروجی های مطلوب‌تان را از پکیج خورشیدی دریافت کنید.
خروجی نور و روشنایی با اتصال کابل لامپ ها به پورت های خروجی میسر است.
شارژ موبایل با اتصال کابل شارژ همه کاره که در پکیج موجود است به دستگاه و زدن آن به جا شارژ گوشی به‌راحتی انجام می شود.
در صورت نیاز به برق AC هم که از فندکی و اینورتر بهره می برید. به همین سادگی!
نحوه شارژ پکیج خورشیدی
شارژ پکیج خورشیدی همان‌طور که می دانید با زیر نور آفتاب قرار گرفتن پنل امکان‌پذیر است؛ اما راه دیگری که برای شارژ باتری امکان پذیر است در این بخش مد نظر ما است.
گاهی ممکن است که قصد استفاده از برق خورشیدی برای باغ و یا مزرعه خود را داشته باشید و یا عازم سفر در مسیری بدون برق باشید و دریابید که باتری پکیج شما شارژ کافی ندارد. مثلا شب است و یا هوا خیلی ابری است و امکان شارژ پنل خورشیدی وجود ندارد.
ما برای این شرایط یک آداپتور شارژکننده با برق شهر برای باکس ذخیرۀ شما در نظر گرفته‌ایم. یعنی شما می‌توانید در مبدا و جایی که هنوز به برق دسترسی دارید، پنل خود را به‌راحتی شارژ کنید و سپس از آن استفاده نمایید.
انواع پکیج خورشیدی ارزان هورآیش
پکیج خورشیدی پرتابل هورآیش در دو نوع 20 وات و 30 وات موجود می‌باشد. در طرح جدیدتر این پکیج ها است که شما به کمک خروجی فندکی به برق AC هم دسترسی پیدا می کنید و البته شکل ظاهر پنل‌ها و طول مدت روشنایی لامپ‌ها نیز درطرح های جدید ارتقا یافته است. این یعنی شما با صرف هزینه‌ای نه چندان بالاتر می توانید از مزایای طرح جدید پکیج پرتابل خورشیدی هورآیش استفاده نمایید.
گارانتی یا ضمانت فروش پکیج خورشیدی هورآیش
قطعا داشتن ضمانت کالا و گارانتی این آرامش را به شما می‌دهد که در صورت وقوع مشکل احتمالی برای دستگاه، مجموعۀ فروشنده شما را پشتیبانی می کند و همراهتان است. این گارانتی فروش دربارۀ همۀ محصولات مجموعۀ هورآیش و همین‌طور پکیج پرتابل خورشیدی نیز وجود دارد و شما می توانید در صورت وقوع مساله‌ای ناخواسته و خرابی، آن را به کارشناسان ما اطلاع دهید و در اسرع وقت خدمات گارانتی را دریافت نمایید. دربارۀ پکیج خورشیدی، این گارانتی برای کل پکیج 18 ماهه (یک سال و نیم) و برای باتری 6 ماهه در نظر گرفته شده است.
نحوۀ خرید پکیج پرتابل خورشیدی هورآیش
خرید پکیج خورشیدی هورآیش و دسترسی به برق خورشیدی ارزان به قدری ساده و سریع است که حد ندارد.
کافیست که از طریق واتساپ و یا تماس با تلفن‌های ثابت مجموعۀ هورآیش، نوع مصرف و نیاز خود به برق خورشیدی را با کارشناسان ما مطرح کنید. با سرعتی باورنکردنی عملیات محاسبه و ارسال محصول مورد نیازتان (که در این مورد پکیج پرتابل خورشیدی است) برای شما صورت خواهد گرفت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *